Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç ekimi fiyatları yıldan yıla değişiklik göstermektedir ve bu durum saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler tarafından takip edilmektedir. Saç ekimi fiyatları 2024 İstanbul, İzmir, Ankara, Batman, Antalya vs. bir çok ilde farklılık göstermektedir. Genel itibari ile saç ekimi fiyatları İstanbul‘da daha pahalı olmaktadır. Bunun en büyük sebepleri klinik kalitesi ve masrafların çok daha yüksek olmasıdır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler internette derin bir araştırma içerisine giriyor. Özellikle 5000 greft saç ekimi fiyatı, 7000 greft saç ekimi fiyatı, 3000 greft saç ekimi fiyatı gibi aramalar yapmaktadır. Bu alanda Murat Makascı Klinik olarak hastalarımıza her zaman, ihtiyacı olduğu greft sayısını ekeceğimizi söylüyoruz. Mesela bir hastamızın sadece ön hattında ufak bir açıklık bulunuyor. Bu hastamıza 7000 greft veya 8000 greft ekme ihtiyacı olmayabiliyor. Bazı hastalarımızın da açık alanı çok fazla olabiliyor ve bu nedenle yüksek greft ekimi yapılıyor. Sonuç olarak bir hastanın önce saç analizi yapılıyor, analiz sonrasında hastanın ne kadar grefte ihtiyacı olduğu belirleniyor. Belirlenen greft ihtiyacına göre saç ekimi operasyonu yapılıyor.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar 2024 ?

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen en önemli faktör alınan hizmetin kalitesi, greft sayısının çokluğu, açık alanın fazla olması ve hastanın ekstra istediği hizmetler şeklinde sıralayabiliriz. Tabi bir diğer sebep olarak da saç ekiminin yapılacağı ilin yaşam standartlarını da ekleyebiliriz. Bu yüzden saç ekimi fiyatını ve kaç greft ekiminin yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, öncelikle saç analizi yaptırmanız gerekiyor. Saç uzmanlarımız saçlarınızı analiz ettikten sonra, ne kadar grefte ihtiyacınız olduğunu, alacağınız hizmetleri de ekleyerek bir fiyat çıkaracaktır. Saç ekimi fiyatını belirlemede saç analizi zorunlu olduğu için ve her hastanın ekstra istekleri farklı olduğu için, her hastaya aynı fiyat verilmemektedir. Mesela siz fue saç ekimi yaptırmak isteyebilirsiniz, fakat başka bir hasta kök hücreli fue saç ekimi yaptırmak isteyebilir. Burada kök hücre tedavisi eklendiği için fiyatta değişiklik olacaktır. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. 2024 yılı itibari ile klinikten kliniğe farklılık gösterse de ortalama saç ekimi fiyatları 30 – 50 bin tl arasında değişmektedir. Size bu aşamada şu çok önemli uyarıyı yapmak isteriz. Saç ekimini ucuz fiyata yaptırmak için uğraşmayın. Çok pahalı yaptırınca da kaliteli olacağını zannetmeyin. Saç ekimi yaptırmak istediğiniz kliniğin, gerçek kullanıcı yorumlarını Google Haritalar üzerinden inceleyerek karar verebilirsiniz. Saç ekiminde başarı oranı fiyatla alakalı değildir. Saç ekimi yapan kliniğin ne derece kaliteli olduğuyla ilgilidir. Google Harita’da Bize Gelen Yorumları inceleyebilirsiniz.

Murat Makascı’nın Katıldığı Tv Programları ve Haberler

İnstagram’da Murat Makascı Klinik

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi sonrasını, saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler merak ediyor ve bu konuda araştırma yapıyor. Saç ekimi operasyonu sonucunda, saçlarınızda günden güne değişimler gözlemleyebilirsiniz. 11. günde, 1. ayda, 6. ayda ve 1 yıl sonunda saç ekimi sonrası süreç farklı aşamalara gelmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra bir kabuk dökümüyle beraber şok dökülme yaşamak normaldir. Sonrasında saçlarınız tekrar çıkmaya başlar ve artık dökülme yaşanmaz. Saç ekimi süreci 1 yıl sonunda tamamlanır ve artık yaptırdığınız saç ekimi operasyonunun başarısını görebilirsiniz. Saç ekimi yaptırdıktan sonraki ilk süreçte çok dikkatli olmalısınız. Yıkama, vitamin, pansuman vs. işlemleri kesinlikle aksatmamalısınız. Bunların dışında saç ekimi yaptırdıktan sonraki ilk süreçte başınızı bir yere çarpmamaya dikkat edip, başınıza şapka vs. takmamalısınız. Aslında saç ekimi operasyonundan sonraki süreçte, müşteri temsilcileri sizi sürekli bilgilendirmektedir. Murat Makascı Klinik’te şu şekilde sistem işlemektedir; hasta saç ekimi operasyonu olduktan sonra, müşteri temsilcisi ve saç ekimi yapan doktor ile birlikte bir whatsapp grubu oluşturulur. Bu whatsapp grubundan hasta devamlı olarak bilgilendirilir. Hasta bu gruptan merak ettiği veya aklına takılan soruları sorabilir. Saç ekimi sonrası süreç 1 yıl boyunca bu şekilde takip edilir. İşte bu kaliteli takip sayesinde Murat Makascı Klinik’te yapılan saç ekimi operasyonları oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Aşağıda saç ekimi sonrasında 11. gün 6. ay ve 1 yıllık öncesi sonrası görüntüleri görebilirsiniz.

saç ekimi süreci

saç ekimi süreci

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçları başarılı olan hastalar gibi, sizin de saç ekimi yaptırdıktan sonra, başarılı sonuçlar elde etmeniz için dikkat etmeniz gereken bir çok unsur bulunuyor. Bunları kısaca aşağıda teker teker anlatacağız. Saç ekimi yaptırmadan önce ve sonrasında aşağıdaki unsurlara dikkat ederseniz, başarılı bir saç ekimi operasyonu yapma oranınızı oldukça yükseltmiş olursunuz.

Saç Ekimi Kliniği

Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka doğru kliniği seçmelisiniz. Saç ekimi yaptırmadan önce doğru klinik nasıl seçilir; kliniğin hastane ortamında olması, daha önce yaptığı saç ekimi operasyonları, Google ve sosyal medyada daha önce saç ekimi yaptıran kişilerin fotoğraflı yorumları, saç ekimi yapan ekibin deneyimi gibi maddelere dikkat ederseniz, doğru kliniği seçebilirsiniz. Saç ekimi işlemi çok fazla hata kaldırmaz bir operasyondur. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce klinik araştırmasını, yukarıdaki maddelere dikkat ederek mutlaka yaptırmalısınız.

Saç Ekimi Sonrası

Araştırdığınız saç ekimi kliniğinin saç ekimi sonrası hizmetlerini incelemelisiniz. Saç ekimi sonrası hastayı ne kadar ve nasıl takip ediyorlar, oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda nasıl müdahale ediyorlar, beklenmedik gelişme yaşandığında ne derece yardımcı oluyorlar gibi konuları araştırmalısınız. Bu konularda en iyi bilgiyi, o klinikte saç ekimi yaptıran insanların fotoğraf paylaşarak yaptığı yorumlardan anlayabilirsiniz. Unutmayın ki, saç ekimi çok defa deneme yapılacak bir işlem değildir. Bir sefer yapılmalı ve çok başarılı olunmak zorunludur. Bu nedenle saç ekimi yaptıracağınız kliniği çok iyi seçmenizi tavsiye ederiz. Saç ekimi konusunda ilk kriteriniz para olmamalı, ilk kriteriniz başarılı sonuç almayı hedeflemek olmalıdır.

Siz de başarılı bir saç ekimi operasyonu geçirmek, saç ekimi sonrası süper bir süreç geçirmek ve sonunda hayal ettiğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız, hemen fiyat almak için Murat Makascı Klinik’e başvurabilirsiniz. Aşağıdan kliniğimizin genel tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Murat Makascı Klinik Tanıtım Videosu