Saç PRP NEDİR ?

PRP’nin açılımı Platelet Rich Plasma’dır. Kişilerin kendi kan hücrelerinden faydalanılarak oluşturulan bir tedavidir. Kanın trombositten zengin olan kısmını ayrıştırarak saça enjekte edilir.Kan plazmasının içindeki trombositler çok sayıda büyüme faktörü içerir.Bu da doğal saç büyümesini tetikler.

Saç PRP’nin Faydaları Nelerdir ?

Saç dökülmesini durdurur.

Saç folikülüne kan akışını artırarak saç tellerini kalınlaştırır.

Saç ekimi etkilerini arttırır.

Mevcut saçı korur.

Saç kalitesini arttırır.

Saç PRP kaç seans uygulanır ?

PRP uygulaması, 2-4 haftalık bir süre boyunca 3 ya da 5 seans (kişinin saçlarının durumuna göre) şeklinde uygulanması önerilen bir işlemdir.

Saça PRP Kimlere Uygulanabilir ?

Saç ekimi öncesi veya sonrası mevcut saçlarının korunmasını isteyen hastalara,

Doğum sonrası dökülmeler için,
Saçlarında incelme, zayıflık farkeden veya saçlarının parlaklık ve hacim kaybettiğini farkeden kişilere,
Saçların geç uzaması, kolay kırılması, sönük ve bakımsız görünmesi durumunda uygulanabilir.

Saç PRP Yan Etkisi Var Mı ?

PRP tedavisinin bilinen veya gözlemlenen herhangi bir yan etkisi yoktur. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamakta ve kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir. Kişinin kendi kanından alınan içerikle yapıldığından zararlı değildir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Yapılır Mı ?

PRP, saç ekim operasyonlarına destek tedavi olarak uygulanabilir. Operasyon sonrasında dokuların iyileşme sürecini hızlandırır.

Saç PRP Saç Çıkarır Mı ?

Saç köklerinin ölmüş olduğu hiç saçın olmadığı kellik durumlarında PRP’nin etkisi yoktur. Bu durumlarda etkili tek tedavi saç ekimi uygulamasıdır. PRP tedavisi var olan fakat uzamayan, boyadan, fönden ya da herhangi bir sebepten dolayı güçsüz kalmış saçlar için ve saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Son dönemde saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler prp ile kök hücreli saç ekimini karıştırmaktadır. Kök hücre tedavisi kulak üzerindeki dokulardan alım yapılan özel bir sistemdir. Kök hücreli saç ekimi, prp tedavisi vb. tüm işlemleri sonunda hizmetten memnun kalmak için mutlaka en iyi saç ekimi merkezi seçilerek yapılmalıdır.