Lipozomal Ozon Tedavisi

Lipozamal ozonun saç foliküllerini arttırma özelliğine ek olarak formülünde bulunan B1 B2 B3 B5 B6 ve C vitaminleri saç derisine yoğun bakım yapar. Saçların dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Yoğun şekilde saç dökülmesi yaşayan kişiler bu tedavi sayesinde saç dökülmesinin engellemesine katkı sağlayabilir. Lipozomal ozon tedavisi özel bir tedavi olup, yaş farketmeksizin yoğun saç dökülmesi yaşayan kişilerde uygulanabilir. Saçların dökülmesinin önüne geçilebilmesini sağlayan lipozomal ozon tedavisi, son dönemde çıkmış olan son teknoloji bir tedavi yöntemidir.

Ozonun Sıvı Formu

Ozon gaz halinde etkisini 20-30 dk’ da yitirirken,lipozamal ozon 72 saate kadar uzun süre salınımı ile daha etkilidir.

Yüksek dozdaki sıvı ozon, gaz ozona göre hem rejenaratif hem de antioksidan olarak çok daha etkilidir.

Bu teknoloji dünyada ilk kez, ozonu gaz hali dışında sıvı hale getirmiş ve hücre içerisine girme etkisini lipozomal taşıyıcı kullanarak arttırmıştır.

Lipozomal Ozon Tedavisinin Antioksidan Etkisi

Ozon pozitif iyon yüklü yapısı sayesinde hücre içinde ve hücre çeperindeki serbest radikalleri tespit edip hedef odaklı etki göstermektedir. Lipozomlar ise hücre çeperi ile birleşme özellikleri sayesinde bu etkiyi çok daha üst seviyelere taşıyarak hücrenin sağlıklı beslenen bir hale gelmesine yardımcı olur, kolajen üretiminin artmasını destekler. Gaz ozonda bu etki her ne kadar mümkünse de gaz formundaki ozonun dolaşımından hızla çıkması etkinliğini sınırlar. Oysaki lipozomal ozon teknolojisi sayesinde hücresel düzeydeki gençleştirici özelliği uzun sürelidir.

Ozononun hücresel düzeyde başlatacağı canlandırıcı etkinin hücrenin ihtiyacı olacak diğer amino asit, mineral ve vitaminlerle desteklenmesi gerekir.

Vücudun hedeflenen bölgesine ve kişinin yaşına göre gereken vitamin ve amino asitlerin türü değişiklik gösterir. Lipozamal sıvı ozon sayesinde tetiklenen canlanma ve yenilenme süreci en etkili şekilde desteklenmiş olur.

Buradaki amaç prp ve mezoterapiden ziyade sıvı ozon sayesinde dokuyu canlandırmak kökleri beslemek ve var olan saç köklerine canlılık katmak olup saç dökülmesini de engellemektir.

Lipozomal ozonun antioksidan ve rejeneratif etkisi, cilt üzerinde yıpranmaya sebep olan serbest radikallerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Hücre içinde ATP sentezini artırarak hücre bölünmesini destekler.